Wymianyrozrządu

Jedną z usług niezależnego serwisu Fiata, Alfy Romeo i Lancii jest wymiana rozrządów silnika. Zapewniamy sprawne i precyzyjne wykonanie prac dzięki dostępowi do szczegółowych schematów połączeń „góry i dołu silnika” w różnych modelach aut włoskich.

Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w pracy z samochodami włoskimi, co sprawia, że są oni w stanie wykryć usterki niezależnie od specyfiki budowy zastosowanej przez danego producenta.

Prawidłowe działanie rozrządu silnika – wymiany według zaleceń producentów

Układ rozrządu doprowadza mieszankę paliwowo-powietrzną do silnika i odprowadza produkowane spaliny. Prawidłowe działanie jego wszystkich elementów przesądza o właściwej pracy silnika (jest niezbędne zarówno do uruchomienia auta, jak i jego pracy w czasie jazdy). „Górę z dołem” silnika łączy pasek lub łańcuch rozrządu wraz z napinaczem lub rolkami (w zależności od konkretnej konstrukcji). Poprzeczne nacięcia na pasku tworzą zęby, które współpracują z nacięciami kół zębatych przenosząc napęd z wału korbowego na wałki rozrządu. Właściwe działanie paska jest niezbędne podczas jazdy.

Producenci pasków rozrządu zalecają ich regularną wymianę po przejechaniu konkretnej liczby kilometrów, ponieważ materiał w naturalny sposób się zużywa w czasie pracy, a uszkodzenia mogą prowadzić do zerwania paska. Zerwanie paska w czasie jazdy może zaś doprowadzić do zderzenia zaworów z tłokami silnikowymi i uszkodzenia całej jednostki. Naprawy tej awarii są bardzo drogie (w autach używanych mogą być całkowicie nieopłacalne).

Według przeciętnych zaleceń paski są przewidziane na około 5 lat (lub 90 tys. km). Zawsze warto jednak sprawdzać konkretne zalecenia producentów, ponieważ mogą one nieco różnić się od siebie (paski rozrządu z reguły szybciej zużywają się w starszych pojazdach).

Do terminów wymiany należy przyłożyć dużą wagę, ponieważ zużycie paska rozrządu nie daje charakterystycznych objawów, które kierowca mógłby wychwycić.

Wymiana rozrządów w Warszawie

W ofercie serwisu aut marek włoskich dokonujemy wymiany pasków i łańcuchów rozrządu we wszystkich modelach Alfa Romeo, Fiata oraz Lancii. Wraz z paskiem najczęściej zalecamy wymianę współpracujących z nim rolek prowadzących i napinających. Często niezbędna jest także wymiana uszczelniaczy i wałków rozrządu.

Zalecany wymianę pompy wody gdy współpracuje z paskiem rozrządu).

Wymiana rozrządu silnika – zapraszamy właścicieli wszystkich modeli Alfa Romeo, Fiata i Lancii.

Przeglądyokresowe sezonowe

Prowadzimy serwis samochodów włoskich w Warszawie. Obsługujemy osobowe auta Alfa Romeo i Lancia oraz wszystkie modele Fiata (osobowe, dostawcze). Zalecamy regularne przeglądy co 12 miesięcy (przy intensywniej eksploatowanych pojazdach co 15 tys.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Znalazłeś właśnie ogłoszenie z idealnym samochodem używanym i zastanawiasz się, czy deklaracje sprzedawcy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przyjedź do serwisu aut włoskich przy ul.

Mechanikapojazdowa

Specjalnością serwisu aut włoskich w Warszawie jest mechanika pojazdowa. Zapraszamy właścicieli wszystkich modeli Alfa Romeo, Fiata i Lancii do skorzystania z pomocy naszych fachowców.

Naprawyzawieszenia

Wykonujemy przeglądy i naprawy zawieszenia w Warszawie. Serwis specjalizuje się w obsłudze samochodów włoskich – Alfa Romeo, Fiat i Lancia. Stawiamy na połączenie precyzji z elastyczną obsługą dopasowaną do wieku i wartości auta oraz potrzeb właściciela.

Wymianyrozrządu

Jedną z usług niezależnego serwisu Fiata, Alfy Romeo i Lancii jest wymiana rozrządów silnika. Zapewniamy sprawne i precyzyjne wykonanie prac dzięki dostępowi do szczegółowych schematów połączeń „góry i dołu silnika” w różnych modelach aut włoskich.

Wymianysprzęgieł i kół dwumasowych

Zapewniamy kompleksową pomoc przy uszkodzeniach sprzęgieł kół dwumasowych w samochodach włoskich. Serwis Alfa Romeo, Fiata i Lancii znajduje się przy ul. Połczyńskiej 82 w Warszawie (dogodny dojazd z centrum).

Naprawyi wymiany silników

Oferujemy naprawy oraz wymiany silników w samochodach Alfa Romeo, Fiat (osobowe, dostawcze) i Lancia. Serwis mieści się w dogodnym punkcie Warszawy – przy ul. Połczyńskiej 82 (dobry dojazd wylotówką na Poznań).

Naprawyukładów kierowniczych

Serwis samochodów marek włoskich przy ul. Połczyńskiej 82 w Warszawie (Bemowo) oferuje naprawy układów kierowniczych we wszystkich modelach Alfa Romeo, Fiat i Lancia. Dokonujemy przeglądów, zapewniamy pełną diagnostykę i wymianę zużytych części.

Geometria

Jedną z oferowanych usług serwisowych jest geometria kół w Warszawie. Wykonujemy pomiary zbieżności i ustawienia geometrii w autach Alfa Romeo, Fiat, oraz Lancia.

Geometria kół – kiedy zgłosić się do serwisu?

Naprawyukładów hamulcowych

Jedną ze specjalności firmy są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Zapraszamy osoby prywatne, przedsiębiorców i zarządców flot poszukujących sprawdzonego serwisu Alfy Romeo, Fiata lub Lancii w Warszawie.

Naprawyukładów chłodzenia

Wykonujemy naprawy układów chłodzenia w samochodach włoskich – Alfa Romeo, Fiat i Lancia. Obsługujemy wszystkie modele tych marek gwarantując szczegółowe przeglądy, szybkie zweryfikowanie usterek i lokalizację uszkodzonych części oraz sprawną wymianę podzespołów.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

Sprawna i wydajna klimatyzacja, dostarczająca idealnie czystego powietrza do samochodowej kabiny, znacznie podnosi komfort jazdy oraz zapobiega zaparowywaniu szyb. Aby instalacja działała idealnie, warto zadbać o regularne przeglądy oraz ewentualne naprawy.

Naprawyukładów wydechowych

Oferujemy kompleksowe wymiany i naprawy układów wydechowych w samochodach Alfa Romeo, Fiat i Lancia w Warszawie.

Wymianyprzegubów półosi

Jedną z usług serwisowych firmy jest wymiana przegubów półosi w samochodach marek włoskich. Obsługujemy wszystkie modele Alfy Romeo, Fiata (osobowe, użytkowe), oraz Lancii. Zapraszamy do siedziby serwisu usytuowanego przy ul. Połczyńskiej 82 w Warszawie (róg ul. Szeligowskiej).

Diagnostykakomputerowa

W ofercie serwisowej znalazła się diagnostyka komputerowa i naprawy elektroniki w samochodach Alfa Romeo, Fiat i Lancia. Zaawansowany sprzęt i najnowsze programy komputerowe pozwalają na szybką diagnozę, a następnie usunięcie usterek.